PŘÍBĚHY NAŠICH KLIENTŮ

Zdravá nemovitost

Jak jsme manželům Kupcovým pomohli s reklamací rodinného domu

Manželé Kupcovi dlouho snili o novém prostornějším bydlení, kam by se pohodlně vešla celá jejich čtyřčlenná rodina. Aby nemuseli řešit starosti spojené s opravou starší nemovitosti, rozhodli se navzdory vyšší pořizovací ceně pro koupi novostavby. Po několika měsících hledání našli rodinný dům, který na první pohled odpovídal jejich představám i finančním možnostem. V létě 2016 tak na hypoteční úvěr zakoupili dvoupatrový domek s rozlehlou zahradou za 3 600 000 Kč.

Jednalo se o novostavbu, kterou její předchozí majitel postavil svépomocí pod dohledem odborníků. Nemovitost jim byla realitní makléřkou prezentována jako bezvadná. Od bezstarostného bydlení je údajně mělo dělit jen dokončení fasády a několika málo dalších úprav, na které jim původní majitel přenechal již zakoupený materiál.

Sen o ideálním bydlení se ale brzy začal hroutit. První vady nemovitosti se začaly projevovat během zimy, několik měsíců po koupi. V zádveří Kupcovi objevili nahromaděný sníh, který tam vítr nafoukal skulinou pod vchodovými dveřmi, na zdi v koupelně se zase vytvořila nevzhledná vlhkostní mapa.

Kupcovi zpočátku nevěděli, zda se jedná pouze o drobnější nedostatky, které by dokázali opravit svépomocí, či závažné vady. Obrátili se proto na Zdravou nemovitost a požádali o celkovou technickou inspekci domu a odborné posouzení situace. Náš tým jim nabídl pomoc v podobě Zpětného prověření nemovitosti ,které je určeno právě lidem, kteří na zakoupené nemovitosti objevili závady, o nichž v okamžiku koupě neměli tušení. 

Pětihodinová prohlídka technického inspektora ukázala, že nemovitost má celou řadu méně i více závažných vad. Největší problém byl statického rázu – kvůli neukotvenému věnci začalo docházet k odklonu pozednice, což způsobilo popraskání štítové stěny.

Kompletní souhrn závěrů technické inspekce domu i pozemku Kupcovi obdrželi zpracovaný v Technickém průkazu nemovitosti, který na zhruba 90 stranách doplněných o cca 800 fotografií detailně popisoval její technický stav. Hlavní inspektor Zdravé nemovitosti poté ve spolupráci s advokátem vytvořili Protokol o zpětném prověření nemovitosti, v němž specifikovali vady, kterými nemovitost trpí a o kterých měli být Kupcovi předchozím majitelem včas informováni.

S vypracovaným technickým posudkem se advokát obrátil na původního majitele domu. Na schůzce mu byl předložen výpis a fotodokumentace vad, na které Kupcovi nebyli při nákupu domu upozorněni, a také vysvětleny jejich technické příčiny. Původní majitel byl sice zpočátku zjištěným stavem nemovitosti zaskočen, po prostudování posudku s dalšími odborníky však shledal reklamaci Kupcových jako oprávněnou a rozhodl se pro uzavření dohody o narovnání.

Za necelé dva měsíce od úvodní technické inspekce se Zdravé nemovitosti za pomoci advokáta podařilo pro manžele Kupcovy zajistit dodatečnou slevu z kupní ceny ve výši 416 000 Kč. Vše proběhlo v klidu a vzhledem k závažnosti vad i s porozuměním původního majitele. Kupcovi se díky získané kompenzaci mohli okamžitě pustit do oprav nejkritičtějších závad.

Také jste nevědomě koupili závadnou nemovitost? Rádi pro vás zajistíme Zpětné prověření jejího stavu a pomůžeme vám s vyjednáním finanční kompenzace.

Uvažujete o koupi nemovitosti a chcete předejít podobným komplikacím? Máme pro vás řešení v podobě Bezpečného nákupu.

Jsme vaše naděje

Naším cílem je…

Z

Narovnat a kultivovat trh s nemovitostmi do stavu, který je běžný v západních zemích.

Z

Zajistit kvalitní prodej nemovitosti tak, aby proběhl férově pro prodávajícího, který bude moci v klidu spát, protože nebude muset mít strach z reklamace. A zároveň aby proběhl férově také pro kupujícího, který bude vědět, že si nekupuje zajíce v pytli a kolik ho budou stát případné opravy.

Z

Nabídnout pomocnou ruku lidem, kteří nevědomě koupili závadnou nemovitost, a zajistit jim odpovídající slevu z kupní ceny.

Z

Zajištěním odborné inspekce technického stavu nemovitosti pomáhat kupujícím i prodávajícím s jejich bezproblémovým nákupem a prodejem, bez pozdějších reklamací skrytých vad, které mnohdy dokáže odhalit jen odborník.

Z

Podpořit kvalitní realitní makléře, stavební firmy, finanční poradce a další odborníky na realitním trhu a vytlačit z něj ty nepoctivé.

Zdravá nemovitost

Rychlý konTakt

Zásady zpracování a ochrany osobních údajů si můžete prohlédnout zde.

11 + 11 =

Zdravá nemovitost s.r.o.

Václavské náměstí 806/62, 110 00 Nové město, Praha 1
IČ: 050 23 441, DIČ: CZ05023441

Obchodní podmínky

Formulář pro odstoupení od smlouvy

Zásady ochrany osobních údajů

Kontakt

Bezplatná linka:
+420 800 899 899

Napište nám:
info@zdravanemovitost.cz