parallax background
 

Začínáme revoluci na realitním trhu. Tvrdou prací přesvědčujeme ostatní, že poctivost se vyplatí.


KONTAKTUJTE NÁS
 

O Zdravé nemovitosti


Zdravá nemovitost zajišťuje a koordinuje činnosti pečlivě vybraných odborníků z oblasti prověřování nemovitostí a poskytování právních služeb. Pomáhá kupujícím i prodávajícím s bezpečným nákupem a prodejem nemovitosti tak, aby kupující od počátku znal její přesný technický stav a měl představu o případných dalších nákladech na opravu a údržbu, zatímco prodávající mohl předejít pozdějším reklamacím skrytých vad na nemovitosti. Majitelům, kteří skryté vady na nemovitosti objevili až po jejím nákupu, pak Zdravá nemovitost nabízí zajištění jejího zpětného technického a právního prověření a vyjednání dodatečné slevy z kupní ceny.

Uzdravujeme trh s nemovitostmi

Nemovitost je obvykle nejdražší věc, kterou si lidé ve svém životě kupují. Přesto její prohlídce a nákupu často nevěnují více než pár desítek minut. Řídí se při tom především svými emocemi, přičemž podceňují technický stav nemovitosti.

Když se pak postupem času začnou objevovat různé vady, řadu z nás vůbec nenapadne, že je zakoupenou nemovitost možné reklamovat. Kupující má přitom ze zákona nárok reklamovat vady nemovitosti až do 5 let od jejího zakoupení, a v případech, kdy o nich předchozí majitel prokazatelně věděl, dokonce i později.

Co bychom asi v podobné situaci udělali s vadným autem, nábytkem, či botami? Zapomínat na technickou inspekci nemovitosti by dnes vedle kupujících neměli ani prodávající. Získají díky ní přehled a doklad o skutečném stavu nemovitosti, který jim v budoucnu pomůže předejít případným reklamacím, kvůli kterým by mohli být povinni kupujícímu vracet část kupní ceny.

Naším cílem je:

  • Narovnat a kultivovat trh s nemovitostmi do stavu, který je běžný v západních zemích.


  • Zajištěním odborné inspekce technického stavu nemovitosti pomáhat kupujícím i prodávajícím s jejich bezproblémovým nákupem a prodejem, bez pozdějších reklamací skrytých vad, které mnohdy dokáže odhalit jen odborník.

  • Nabídnout pomocnou ruku lidem, kteří nevědomě koupili závadnou nemovitost, a zajistit jim odpovídající slevu z kupní ceny.


  • Podpořit kvalitní realitní makléře, stavební firmy, finanční poradce a další odborníky na realitním trhu a vytlačit z něj ty nepoctivé.


Jak to všechno začalo


Zakladatel společnosti Michal Flachs koupil v roce 2009 dům v centru rodné Kutné hory za necelé 2 000 000 Kč. Historická budova v atraktivní lokalitě mu na první pohled učarovala. Podle přizvaného odborníka mělo na dokončení její rekonstrukce stačit asi 500 000 Kč, a tak si Michal Flachs už maloval sny o pizzerii v přízemí a kanceláři v horním patře s výhledem na chrám sv. Barbory. Ty se ale brzy rozplynuly.

Dřevomorka v trámech, nadměrná vlhkost, plíseň, statické problémy a další technické potíže… Po čase se ukázalo, že nejjednodušším řešením bude nemovitost kompletně zbourat a postavit novou. „Fakt, že jsem dům koupil na hypotéku, a byla na něm tedy omezující bankovní zástava, situaci rozhodně nezjednodušoval,“ dodává Michal Flachs.

Bezpečnostní opatření nutná pro demolici domu ho spolu se samotným zbouráním stály stovky tisíc. Vysněný dům se tak nakonec proměnil ve zbořeniště za cca 3 000 000 Kč. Slovy Michala Flachse: „Nejdražších 183 m², které jsem kdy mohl koupit.“

V té době byly bohužel zákonné možnosti reklamace nemovitosti velmi omezené. To se však změnilo s příchodem nového občanského zákoníku v roce 2014, který rozšířil práva kupujících a umožnil jim reklamovat vady nemovitosti až 5 let nazpátek.

Strastiplná zkušenost vedla Michala Flachse k myšlence pomáhat lidem, kteří se dostali do podobných problémů, a především pak těm, kteří o nákupu nemovitosti teprve uvažují. Pozdějším problémům se skrytými vadami se dá totiž jednoduše předejít tím, že kupovanou nemovitost ještě před uzavřením obchodu posoudí nezávislý odborník, který dle přesných kritérií určí její technický stav a doporučí jemu odpovídající hodnotu nemovitosti. V roce 2015 se proto Michal Flachs rozhodl, že veškeré znalosti a zkušenosti, které nabyl, bude předávat lidem, kteří kupují, či prodávají nemovitost.
Dnes zajišťuje vše potřebné k férovému nákupu i prodeji nemovitostí a napravuje situaci lidí, kteří objevili skryté vady až po jejím zakoupení. Spolupracuje s pečlivě vybranými a zkušenými odborníky z řad advokátů, technických inspektorů a soudních znalců a dohromady tvoří tým Zdravé nemovitosti.

Náš tým

Michal Flachs

flachs@zdravanemovitost.cz

zakladatel a jednatel společnosti

Vlastní zkušenost ho naučila, jak snadné je se slepě zamilovat do nemovitosti, nevěnovat dostatečnou pozornost jejímu technickému stavu a později toho draze litovat. Na trhu s nemovitostmi se profesně pohybuje od roku 2009. Věnuje se konzultacím se zákazníky a rozvoji Zdravé nemovitosti.

Ing. Jakub Smička

smicka@zdravanemovitost.cz

jednatel společnosti

Má rozsáhlé zkušenosti s developerskou činností a správou nemovitostí z rodinné firmy, která úspěšně funguje již od roku 1993. Stará se o ekonomické a obchodní záležitosti Zdravé nemovitosti.

Ing. Jiří Čížek

cizek@zdravanemovitost.cz

ředitel technického oddělení

Díky svým dlouholetým zkušenostem s pozemním stavitelstvím s jistotou pozná každou vadu nemovitosti. Své znalosti dnes využívá při technických auditech nemovitostí a působí také jako předseda celostátní rady inspektorů Nemopas. Ve Zdravé nemovitosti je garantem kvality technických inspekcí a posudků.

Ondřej Taláb

ot@zdravanemovitost.cz

ředitel obchodní oddělení

Ondřej je chytrý a efektivní manažer, který v naší firmě řeší navazování obchodních vztahů s klienty a obchodními partnery. Pomáhá společnost posunout do podvědomí všech, aby lidé pochopili, že pokud jejich nákup nemovitosti neproběhl fér, mají právo se bránit.

Jak to děláme?


Zdravá nemovitost pro své zákazníky smluvně zajišťuje unikátní spojení služeb technické inspekce, realitních konzultací a právního poradenství.

Za pomoci spolupracujících odborníků nejdříve analyzujeme právní a technickou dokumentaci k dané nemovitosti a posléze provádíme její důkladnou technickou inspekci (3–5 hodin). Na jejím základě zpracujeme tzv. Technický průkaz nemovitosti (70–150 stran), který detailně popisuje její stav, vady a možná rizika. Závěry technické inspekce jsou klíčovým podkladem pro jednání o výši kupní ceny v rámci Bezpečného nákupu nemovitosti a také vyjednání dodatečné slevy z kupní ceny v případě Zpětného prověření. Prodávajícím pak slouží jako doklad o přesném technickém stavu nemovitosti v rámci jejího Bezpečného prodeje, který je ochrání před pozdějšími reklamacemi.


Inspekci nemovitostí provádíme ve spolupráci se zkušenými soudními znalci v oboru poruch a vad staveb a technickými inspektory společnosti Nemopas a znaleckého ústavu Atelier DEK, který má v oblasti průzkumu staveb, odhalování jejich poruch a návrhu sanací více než 6ti letou tradici. Se svým týmem 80 zkušených inspektorů patří mezi špičku ve svém oboru. Kromě vysoké profesionality a kvality služeb s námi sdílí i společnou vizi, nadšení a odhodlání zasadit se o nápravu podmínek na českém realitním trhu.

Nemopas je držitelem prestižních státních akreditací:
• Znalecký ústav
• Centrum technické normalizace
• Akreditovaná zkušební laboratoř č. 1565
• Poradenské informační středisko jmenované Státním fondem rozvoje bydlení

Zavolejte, zjistíme jak vám pomoct.


KONTAKTOVAT
  • logo webu bezrealitky.cz
  • logo webu hypo-portal.cz
  • logo webu real-portal.cz
  • logo webu porovnej24.cz
  • logo společnosti TFGreality
  • logo aplikace VIPAPP