O NÁS

Zdravá nemovitost

Uzdravujeme trh s nemovitostmi

Zdravá nemovitost zajišťuje a koordinuje činnosti pečlivě vybraných odborníků z oblasti prověřování nemovitostí a poskytování právních služeb. Pomáhá kupujícím i prodávajícím s bezpečným nákupem a prodejem nemovitosti tak, aby kupující od počátku znal její přesný technický stav a měl představu o případných dalších nákladech na opravu a údržbu, zatímco prodávající mohl předejít pozdějším reklamacím skrytých vad na nemovitosti. Majitelům, kteří skryté vady na nemovitosti objevili až po jejím nákupu, pak Zdravá nemovitost nabízí zajištění jejího zpětného technického a právního prověření a vyjednání dodatečné slevy z kupní ceny.

Jsme vaše naděje

Naším cílem je…

Z

Narovnat a kultivovat trh s nemovitostmi do stavu, který je běžný v západních zemích.

Z

Zajistit kvalitní prodej nemovitosti tak, aby proběhl férově pro prodávajícího, který bude moci v klidu spát, protože nebude muset mít strach z reklamace. A zároveň aby proběhl férově také pro kupujícího, který bude vědět, že si nekupuje zajíce v pytli a kolik ho budou stát případné opravy.

Z

Nabídnout pomocnou ruku lidem, kteří nevědomě koupili závadnou nemovitost, a zajistit jim odpovídající slevu z kupní ceny.

Z

Zajištěním odborné inspekce technického stavu nemovitosti pomáhat kupujícím i prodávajícím s jejich bezproblémovým nákupem a prodejem, bez pozdějších reklamací skrytých vad, které mnohdy dokáže odhalit jen odborník.

Z

Podpořit kvalitní realitní makléře, stavební firmy, finanční poradce a další odborníky na realitním trhu a vytlačit z něj ty nepoctivé.

zkušenosti jsou tím nejlepším učitelem

Jak to všechno začalo

Zakladatel společnosti Michal Flachs koupil v roce 2009 dům v centru rodné Kutné hory za necelé 2 000 000 Kč. Historická budova v atraktivní lokalitě mu na první pohled učarovala. Podle přizvaného odborníka mělo na dokončení její rekonstrukce stačit asi 500 000 Kč, a tak si Michal Flachs už maloval sny o pizzerii v přízemí a kanceláři v horním patře s výhledem na chrám sv. Barbory. Ty se ale brzy rozplynuly.

Dřevomorka v trámech, nadměrná vlhkost, plíseň, statické problémy a další technické potíže… Po čase se ukázalo, že nejjednodušším řešením bude nemovitost kompletně zbourat a postavit novou. „Fakt, že jsem dům koupil na hypotéku, a byla na něm tedy omezující bankovní zástava, situaci rozhodně nezjednodušoval,“ dodává Michal Flachs.

Bezpečnostní opatření nutná pro demolici domu ho spolu se samotným zbouráním stály stovky tisíc. Vysněný dům se tak nakonec proměnil ve zbořeniště za cca 3 000 000 Kč. Slovy Michala Flachse: „Nejdražších 183 m², které jsem kdy mohl koupit.“

V té době byly bohužel zákonné možnosti reklamace nemovitosti velmi omezené. To se však změnilo s příchodem nového občanského zákoníku v roce 2014, který rozšířil práva kupujících a umožnil jim reklamovat vady nemovitosti až 5 let nazpátek.

Strastiplná zkušenost vedla Michala Flachse k myšlence pomáhat lidem, kteří se dostali do podobných problémů, a především pak těm, kteří o nákupu nemovitosti teprve uvažují. Pozdějším problémům se skrytými vadami se dá totiž jednoduše předejít tím, že kupovanou nemovitost ještě před uzavřením obchodu posoudí nezávislý odborník, který dle přesných kritérií určí její technický stav a doporučí jemu odpovídající hodnotu nemovitosti. V roce 2015 se proto Michal Flachs rozhodl, že veškeré znalosti a zkušenosti, které nabyl, bude předávat lidem, kteří kupují, či prodávají nemovitost.

Dnes zajišťuje vše potřebné k férovému nákupu i prodeji nemovitostí a napravuje situaci lidí, kteří objevili skryté vady až po jejím zakoupení. Spolupracuje s pečlivě vybranými a zkušenými odborníky z řad advokátů, technických inspektorů a soudních znalců a dohromady tvoří tým Zdravé nemovitosti.

spolupráce s profesionálynapříč trhem

Jak to děláme

Nemopas je držitelem prestižních státních akreditací:

• Znalecký ústav
Znalecká kanclelář
• Akreditovaná zkušební laboratoř č. 1565
• Poradenské informační středisko jmenované Státním fondem rozvoje bydlení

Zdravá nemovitost pro své zákazníky smluvně zajišťuje unikátní spojení služeb technické inspekce, realitních konzultací a právního poradenství.

Za pomoci spolupracujících odborníků nejdříve analyzujeme právní a technickou dokumentaci k dané nemovitosti a posléze provádíme její důkladnou technickou inspekci (3–5 hodin). Na jejím základě zpracujeme tzv. Technický průkaz nemovitosti (70–150 stran), který detailně popisuje její stav, vady a možná rizika. Závěry technické inspekce jsou klíčovým podkladem pro jednání o výši kupní ceny v rámci Bezpečného nákupu nemovitosti a také vyjednání dodatečné slevy z kupní ceny v případě Zpětného prověření. Prodávajícím pak slouží jako doklad o přesném technickém stavu nemovitosti v rámci jejího Bezpečného prodeje, který je ochrání před pozdějšími reklamacemi.

Inspekci nemovitostí provádíme ve spolupráci se zkušenými soudními znalci v oboru poruch a vad staveb a technickými inspektory společnosti Nemopas a znalecké kanceláře DEKPROJEKT, který má v oblasti průzkumu staveb, odhalování jejich poruch a návrhu sanací více než 6ti letou tradici. Se svým týmem 80 zkušených inspektorů patří mezi špičku ve svém oboru. Kromě vysoké profesionality a kvality služeb s námi sdílí i společnou vizi, nadšení a odhodlání zasadit se o nápravu podmínek na českém realitním trhu.

Neustálý rozvoj

Jak se vyvíjíme v čase

Naše společnost reaguje na problémy realitního trhu a postupně se vyvíjí směry, které jsou zrovna aktuální a s jakými problémy se na nás klienti obrací. Začínali jsme s prevencí bezpečného nákupu, postupně se posunuli k reklamacím a nyní se věnujeme také férovém prodeji nemovitostí.

2021

Rok 2020 pro nás byl doslova zlomový. Neustále jsme řešili, jak lépe vysvětlovat problematiku reklamací a jak ještě více pomoci klientům na realitním trhu.

Nakonec jsme dospěli k názoru, že věci můžeme změnit jedině tak, že ukážeme, jak nemovitosti prodávat správně a bez rizika.

 

  • V dubnu jsme spustili realitní divizi a začali nabízet klientům možnost prodat s garancí

2017

Stále více klientů se na nás obracelo s problémy po koupi nemovitosti. Vzhledem k tomu, že jsme doteď řešili pouze prevenci, jsme jim neuměli pomoci.

Stále větší poptávka nás vedla k vytvoření produktu Zpětného prověření neboli reklamace nemovitosti.

 

  • 2016 došlo ke zrodu myšlenky pomáhat s reklamacemi
  • 2017 jsme začali vyvíjet metodiku k tomuto produktu a pustili ho na trh

2015

První vizí společnosti bylo pomáhat lidem zdravě bydlet a bezpečně kupovat. Chtěli jsme řešit zejména prevenci, proto jsme vytvořili produkty Bezpečný nákupnemovitosti a Bezpečný prodej nemovitosti.

 

  • Založení společnosti Zdravá nemovitost s.r.o.
  • Spuštění na trh produktu Bezpoečný nákup nemoviotosti
  • Spuštění produktu Bezpečný prodej nemovitosti

Zdravá nemovitost

Rychlý konTakt

Zásady zpracování a ochrany osobních údajů si můžete prohlédnout zde.

6 + 15 =

Zdravá nemovitost s.r.o.

Václavské náměstí 806/62, 110 00 Nové město, Praha 1
IČ: 050 23 441, DIČ: CZ05023441

Formulář pro odstoupení od smlouvy

Zásady ochrany osobních údajů

Kontakt

Bezplatná linka:
+420 800 899 899

Napište nám:
info@zdravanemovitost.cz