V médiích

 
2019-02-28-MFDNES

MF DNES

28. února 2019
Zobrazit PDF

Trh s byty nahrává šmejdům

Makléři nebo prodejci také záměrně svolávají na prohlídku více skutečných zájemců v jeden termín, aby bylo jasné, že o nemovitost je velký zájem. Tím vytvoří tlak hned na několik potenciálních kupců najednou. Špatnou podlahu někteří makléři běžně nechávají zakrýt pěkným kobercem. Na zakrytí plísní používají prodávající speciální barvy, které tento závažný problém zamaskují až na několik měsíců.
uvodka-pravo

Právo

3. ledna 2019
Zobrazit PDF

Z bytu po rekonstrukci se vyklubala noční můra

Koupíte za spoustu peněz byt po rekonstrukci, těšíte se na nové bydlení, jenže po nastěhování na vás začnou vylézat noční můry. Potkalo to tisíce kupujících a mnozí se nápravy nedočkají. „Koupelna je na odpis, topení je poddimenzované, sprchový kout protéká, všem to olepili jen silikonem. Musel jsem odepsat kachličky a kotel sundat, protože neprošel revizí. Výrobce ani neměl takový kotel v evidenci, že by byl vůbec vyrobený. Kdo ví, kde ho vzali. Stropem tekla voda. Dvakrát vypadlo kolo plesnivé omítky,“ nenachází slov Jiří Grygera z Opavy.
článek Idnes - zdravanemovitost

iDNES.cz

6. června 2018
Zobrazit web

V Česku rostou domy, ve kterých se nic neutají. O sousedech víte všechno

Majitelé bytů v některých novostavbách si stěžují, že se k nim šíří od sousedů hluk, křik dětí nebo koupelnový provoz. Nejčastější příčinou bývá použití materiálů jejichž vlastnosti se pohybují na hranici norem a problém s „hlučnými sousedy“ je na světě. Nový byt tak nemusí být zárukou bezproblémového bydlení.
E15_28052018_00

E15

28. května 2018
Zobrazit PDF

Čekání na realitní zákon

Nejen Asociace realitních kanceláří ČR už léta volá pro stanovení přísnějších pravidel pro činnost realitních makléřů. Dnes totiž může jako realitní zprostředkovatel pracovat každý, kdo má živnostenský list. A v praxi to podle toho v některých případech vypadá.
pravni-radce-23052018

PrávníRádce.cz

23. května 2018
Zobrazit web

Stát chce zlepšit reputaci realitních makléřů. Budou muset mít diplom a pojistku

Ministerstvo pro místní rozvoj znovu předložilo zákon regulující realitní trh.. Podle tří čtvrtin Čechů jsou makléři nepoctiví a lžou, ukázal průzkum. Stát proto chce lépe kontrolovat, kdo prodej domů a bytů zprostředkovává. Makléři budou muset mít diplom a registraci.
ekonom-17052018

Ekonom.cz

17. května 2018
Zobrazit web

Stát chce zlepšit reputaci realitních makléřů. Budou muset mít diplom a pojistku

Češi nejsou spokojeni s kvalitou služeb realitních kanceláří. Jak ukázal průzkum společnosti Zdravá nemovitost, 77 procent lidí, kteří využili při nákupu nebo prodeji nemovitosti služby rea­litky, hodnotí jejich úroveň negativně. Makléři jsou podle nich nepoctiví a často uvádějí nepravdivé informace, třeba o technickém stavu nemovitostí.
Tina-Bydlime_17052018

Tina Bydlíme

17. května 2018
Zobrazit PDF

Zjištění, že nedostali pravdivé informace, je jedním z důvodů, proč lidé nakonec negativně hodnotí práci realitních kanceláří.

Kamenem úrazu bývají především informace o skutečném technickém stavu. Nepříjemné je, jestliže vady objevíme až po nastěhování nebo když nastane topná sezona. Pokud máte podezření, že některá realitní kancelář tuto stránku podceňuje, je dobré mít nezávislého odborníka.
Ekonom_17052018

Ekonom

17. května 2018
Zobrazit PDF

Stát chce zlepšit reputaci realitních makléřů. Budou muset mít diplom a pojistku.

Češi nejsou spokojeni s kvalitou služeb realitních kanceláří. Jak ukázal průzkum společnosti Zdravá nemovitost, 77 procent lidí, kteří použili při nákupu nebo prodeji nemovitosti služby realitky, Hodnotí jejich úroveň negativně. Makléři jsou podle nich nepoctiví a často uvádějí nepravdivé informace, třeba o technickém stavu nemovitosti.
Bydleni_03052018

Bydlení

3. května 2018
Zobrazit PDF

Úroveň realitních kanceláří

Pomoc realitních kanceláří využívá přes 50 procent Čechů, ale použe 3 procenta z těch, kteří jejich služby využili, je hodnotí kladně. Kupující často nedostávají kompletní informace o technickém stavu nemovitosti, zejména o vadách.
novinky-16042018

Novinky.cz

14. dubna 2018
Zobrazit web

Zdravý domov není samozřejmostí. Je třeba vědět, jak si ho zajistit

Zdravý domov je něco, co většina lidí považuje za samozřejmost. Zdaleka ne všechny domy ale skutečně zdravé jsou, a tak je třeba se o jejich stav, materiály a další vlastnosti zajímat. Mnohé z nedostatků lze řešit, je ale třeba vědět, jak na to.
e15-13042018

E15.cz

13. dubna 2018
Zobrazit web

Stát přitvrdí u makléřů, má jít o vázanou živnost

Realitní makléř má být vázanou živností vyžadující odbornou způsobilost. Zprostředkováním koupě nemovitosti by se tak už nemohl živit úplně každý. Makléři by měli mít povinně pojištění odpovědnosti a jejich seznam by byl veřejný. Zákon, který by poprvé dal jejich oboru přesná pravidla a podmínky.
E15_13042018

E15

13. dubna 2018
Zobrazit PDF

Stát přitvrdí u makléřů

Realitní makléř má být vázanou živností vyžadující odbornou způsobilost. Zprostředkováním koupě nemovitosti by se tak už nemohl živit úplně každý. Makléři by měli mít povinné pojištění odpovědnosti a jejich seznam by byl veřejný.
tyden-04042018

Týden.cz

4. dubna 2018
Zobrazit web

Majitelé domů šetří na detailech. Riskují poškození celého objektu

Dům za miliony, ale detaily a doplňky s maximální úsporou. To je přístup velké části investorů, kteří sice vloží nemalé prostředky do výstavby domu, ale na oknech, garáží, okapech, parapetech a dalších doplňcích se mnohdy snaží ušetřit. Výsledkem však může být poškození zdiva, plísně v bytě či nepříjemný hluk při provozu.
info-02042018

Info.cz

2. dubna 2018
Zobrazit web

Nepoctiví a přeplacení: Většině Čechů vadí, jak pracují realitní makléři

"Často se například setkáváme s klienty, kteří zakoupili nemovitost s odlišnou výměrou, než jaká byla uváděna v původním inzerátu. Dokonce se stává, že pokud nemovitost nabízí více realitních kanceláří současně, uvádí každá z nich jinou obytnou plochu," uvedl Michal Flachs, ředitel společnosti Zdravá nemovitost, která mimo jiné zajišťuje prověření a reklamaci vadných nemovitostí..
lidovky-02042018

Lidovky.cz

2. dubna 2018
Zobrazit web

Přes tři čtvrtiny lidí vidí realitní makléře negativně, tvrdí průzkum. Neříkají prý pravdu

Klientům podle průzkumu vadí také to, že makléři často chtějí prodat nemovitost za každou cenu. Kupující proto často nedostávají kompletní informace o technickém stavu nemovitosti, zejména o jejích vadách.
idnes-02042018

iDNES.cz

2. dubna 2018
Zobrazit web

Špatné údaje, vysoké provize. Realitní makléře hodnotí 77 % Čechů negativně

Podle studie realitní kanceláře Next Reality si realitní kanceláře a makléři v Česku na provizích ročně vydělají 7,5 miliardy korun. Na trhu podle Českého statistického úřadu působí relativně vysoký počet makléřů, téměř 14 500. Průměrná měsíční provize je přitom 43 100 korun na jednoho. Po odečtení nákladů podle Next Reality makléři zůstane asi 40 až 50 procent.
tyden-020420182

Týden.cz

2. dubna 2018
Zobrazit web

Čechům u makléřů nejvíce vadí nepoctivost a neuvádění informací

Část dotazovaných si myslí, že realitní provize, které realitní kanceláře inkasují, neodpovídají kvalitě poskytovaných služeb. Důležitou změnou v návrhu je změna živnosti volné na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Makléř bude muset mít vysokoškolské vzdělání v oblasti práva, ekonomie, financí, marketingu a obchodu nebo stavebnictví. Další možností je vyšší odborné nebo středoškolské vzdělání s maturitou a tři roky praxe.
echo24

Echo24.cz

24. března 2018
Zobrazit web

Většina lidí má špatnou zkušenost s realitními makléři

Služby realitních kanceláří využívá při prodeji či nákupu nemovitostí přes 50 procent Čechů, většina z nich ale není s jejich prací spokojena. Průzkum zadaný společností Zdravá nemovitost odhalil, že pouze 3 procenta lidí, kteří za poslední čtyři roky zakoupili nemovitost, mají o úrovni realitních kanceláří pozitivní mínění.
lidove_noviny_22032018

Lidové noviny

22. března 2018
Zobrazit PDF

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti

Než se rozhodnete pro podpis kupní smlouvy na vysněnou chatu či chalupu, dobře si jí prověřte. A to nejen po "fyzické" stránce, ale i po formální. Ohlídejte si vlastnictví pozemku u chaty a zajištění přístupové cesty.
prekvapeni_26022018

Překvapení

26. února 2018
Zobrazit PDF

Lze po koupi rodinného domu požadovat dodatečné odškodnění?

Před několika měsíci jsme s manželkou zakoupili rodinný dům, po určité době se však na zdech začaly objevovat vlhké skvrny a plísně. Postupně jsme přišli i na další vady, o kterých nám předchozí majitel neřekl.
MFDNES_24022018

MF DNES

24. února 2018
Zobrazit PDF

Zhruba třetina majitelů nemovitostí požaduje za své byty či pozemky přemrštěné částky

Panelákové byty v Praze z druhé ruky o 65 metrech čtverečních stojí už kolem 4 milionů a šplhají už výš. Mezi lidmi je přitom panelák až posledním řešením, kde hledat nové bydlení.
tydenik_kvety_22022018

Týdeník Květy

22. února 2018
Zobrazit PDF

Kupujete bydlení? Vítejte v džungli!

Česká republika má pořád jednu kuriozitu: na rozdíl od prakticky všech ostatních zemí Evropy, zde může obchodovat s realitami každý, kdo se svéprávný a bezúhonný. Není zapotřebí žádné odborné vzdělání či praxe. Není tak divu, že se do této lukrativní branže pouštějí i ne zcela seriózní jedinci.
pravo_20022018

Právo

20. února 2018
Zobrazit PDF

Vady domu zjišťujte ještě před koupí

Koupit si dnes byt či dům není levné. Přesto si jich Češi pořídí tisíce. Většina kupujících přitom předpokládá, že i starší nemovitost je v takřka bezvadném technickém stavu. A to je chyba, nemusí to tak být. Prodávající se totiž někdy snaží skutečný stav objektu zamlčet.
pravni-radce-20180210

PrávníRádce.cz

10. února 2018
Zobrazit web

Češi při prodeji nemovitosti zapomínají na odpovědnost za její stav

V Česku se ročně prodá přes půl milionu domů a bytů. Řada z nich je přitom ve špatném technickém stavu. Více než třetina kupujících ani neví, že skryté vady, které se v době koupě ještě viditelně neprojevily, mohou reklamovat pět let od koupi bytu nebo domu.
tzb

TZB-info.cz

6. února 2018
Zobrazit web

Rozhovor s inspektorem nemovitostí Ing. Jiřím Čížkem

Inspektor nemovitostí Ing. Jiří Čížek odpovídal na otázky portálu TZB-info. Ptali jsme se mimo jiné na požadovanou kvalifikaci inspektora nemovitostí, na nejobvyklejší vady, které se při prohlídkách nemovitostí odhalují, a na typické situace, kdy je vhodné se na inspektora nemovitostí obrátit.
Ekonom_01022018_01_HQ

Ekonom

1. února 2018
Zobrazit PDF

Pět let v nejistotě. Češi při prodeji nemovitosti zapomínají na odpovědnost za její technický stav

Za skryté vady bytu nebo domu prodávající ručí 5 let. Stát ho to může statisíce. Zápach z netěsné kanalizace, popraskané stěny kvůli nedostatečnému vyztužení zdiva čí vlhkost a odpadající obklady v koupelně patří mezi typické vady domů a bytů, které je možné reklamovat.
tydenik_kvety_4_1_2018

Týdeník Květy

4. ledna 2018
Zobrazit PDF

Bez technické inspekce kupujete "zajíce v pytli"

V ČR ročně proběhne převod zhruba půl milionu bytů a rodinných domů. Technický stav nemovitosti se však řeší v méně než 10 % případů. Možné vady, které v době předání nemovitosti existovaly, ale v plné míře a viditelně se projevily později, je přitom možné reklamovat až do 5 let, od uzavření kupní smlouvy.
bydleni_denik_4_1_2018

Bydlení Deník

4. ledna 2018
Zobrazit PDF

Jaké klamavé informace v kupních smlouvách používají realitní kanceláře a jak se proti nim bránit?

V kupních smlouvách připravených realitními kancelářemi se často objevují formulace a doložky, které v kupujících vytvářejí mylný dojem, že prodávající neodpovídá za stav prodávané nemovitosti a tu tak v budoucnu nebude možné reklamovat.
irozhlas

iROZHLAS.cz

22. prosince 2017
Zobrazit web

Češi při koupi nemovitosti často neřeší její skutečný stav, každá třetí má přitom skryté vady

Při zjištění takových závad se kupující můžou obrátit s reklamací přímo na původního majitele. Mají na to pět let od uzavření kupní smlouvy. Kromě slevy, která může dosáhnout i stovek tisíc korun, mají lidé nárok taky na odstranění vad. V závažnějších případech je pak možné od smlouvy úplně odstoupit.
prozeny

ProŽeny.cz

13. prosince 2017
Zobrazit web

Kupujete byt, či dům? Tohle jsou nejčastější vady, na které si musíte dát pozor!

Pořídit si (staro)nový byt nebo dům předpokládá značnou investici, mnohdy to uděláte jen jednou za život. Nespoléhejte se jen na to, co vidíte, a nechte si své budoucí bydlení posoudit odborníkem. A nebo si minimálně přečtěte náš článek.
blesk

Blesk.cz

5. prosince 2017
Zobrazit web

Jůzovi dali za dům 2,5 milionu. Po koupi zjistili, že stojí ve fekáliích a plesniví

Mladá čtyřčlenná rodina Jůzových koupila přes realitní kancelář dvoupatrový dům za 2,5 milionu korun. Nemovitost jim byla prezentovaná jako perfektní koupě bez závad. Po třech měsících se začaly objevovat po domě plísně a nepříjemný zápach. Přivolaný technický inspektor objevil v domě další závady a vyčíslil opravy na stovky tisíc korun. Řada lidí netuší, že vady bytů i domů lze reklamovat až pět let po jejich koupi.
Pravo_zn

Právo

2. prosince 2017
Zobrazit PDF

Rodinný dům bez základů. I to se prodává

Nový rodinný dům za deset milionů bez základů, plesnivý byt slepený ze zbytků z okolní výstavby a někdy i zoufalý majitel, který se snaží nemovitost prodat někomu dalšímu. I takové pasti z první či už z druhé ruky číhají na kupující.
idnes2

iDNES.cz

28. listopadu 2017
Zobrazit web

Co může snížit cenu bytu či domu a jak se bránit, abyste neprodělali

Při koupi nemovitosti se lidé řídí hlavně emocemi a podceňují technický stav. Když se objeví závady, málokdo se zabývá jejich reklamací. Přitom třeba za poškrábaná okna, špatný komín nebo dokonce nefungující troubu můžete získat slevu z kupní ceny nebo i peníze zpět.
novinky_zn

Novinky.cz

4. listopadu 2017
Zobrazit web

Hezký dům na prodej? Často jen drahá kamufláž

Mnoho bytů a domů na prodej, nabízených v pěkných a poutavých realitních inzerátech, ve skutečnosti skrývá často fatální skryté vady. Kamufláž. Hezké jen naoko, do doby, než zde začne kupující bydlet, než zatopí. Pak kostlivci k úleku nových obyvatel vylézají nemilosrdně ven.
pravo

Právo

3. listopadu 2017
Zobrazit PDF

Hezký dům na prodej? Často jen drahá kamufláž

„Řešíme rodinný domek na Znojemsku, kde se objevily pár měsíců po nastěhování od koupě plísně. Něco takového jsme nezažili. Je to zamaskovaná ruina z vepřovic. Realitní makléř ji koupil sám na sebe, olepil polystyrénem, nechal nahodit a prodával jako kvalitní dům po rekonstrukci,“ vypráví Michal Flachs z nového spotřebitelského projektu Zdravá nemovitost.
denik

Deník.cz

2. listopadu 2017
Zobrazit web

Rozpadá se vám byt? Máte pět let na reklamaci chyb

Nový byt nebo rodinný dům nekupujeme každý den. Z nedostatku zkušeností se snadno dopustíme chyb, na které doplácíme. Je vhodné nechat si zkontrolovat technický stav od odborníka. Prodávající se často snaží skutečný stav domu zamlčet.
Denik_02112017

Deník

2. listopadu 2017
Zobrazit PDF

Rozpadá se vám byt? Máte pět let na reklamaci chyb

Lidé často nevědí, že na základě občanského zákoníku platného od roku 2014 mají nárok na reklamování skrytých vad po dobu pěti let od nabytí nemovitosti. Podle spotřebitelské organizace dTest se na odborníky kvůli pomoci s reklamacemi nemovitých věcí obracejí jen výjimečně. Při reklamování by přitom mohli ušetřit statisíce.

Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme


Zavolejte ihned na naši bezplatnou linku
+420 800 899 899

nebo

napište na info@zdravanemovitost.cz
Zákaznická podpora: +420 552 31 99 21
Kontakt na centrálu: +420 840 91 92 93


Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.
  • logo webu bezrealitky.cz
  • logo webu hypo-portal.cz
  • logo webu real-portal.cz
  • logo webu porovnej24.cz
  • logo společnosti TFGreality
  • logo aplikace VIPAPP