V médiích

Zdravá nemovitost

Uzdravujeme trh s nemovitostmi

Snažíme se být aktivní v mediích. Chceme šířit osvětu, aby se realitní trh pročistil od podvodníků a nemovitosti se začali prodávat férově. 

Níže naleznete články, na jejichž tvorbě jsme se podíleli. Jedná se články, které vyšly v online podobě, ale také ty, které vyšly v novinách a časopisech a jsou k přečtení v .pdf. Věříme, že medializace problematiky reklamací nemovitostí pomůže dalším lidem, aby se nepálili.

Novinky.cz
8. července 2020

Ani realitní zákon špatné makléře zatím nevyhnal

S amatéry a nefér zprostředkovateli se setkávají i ve spotřebitelském projektu Zdravá nemovitost. Zaznamenali i případ, kdy realitní zprostředkovatel inzeroval plochu 54 metrů čtverečních, ale pak se ukázalo, že je to jen 45. „No tak jsem se upsal,“ reagoval na to jen lakonicky makléř.

Novinky.cz
1. září 2019

Azbest stále strašákem starých domů a chalup

Scény jako po jaderné katastrofě. Tak to vypadá, když se ve starší budově při rekonstrukci najde rakovinotvorný azbest a přijedou ho zlikvidovat odborníci ze specializovaných firem. Všichni pryč a nastupuje četa profesionálů. Bílé kombinézy, důsledně upevněné ochranné pomůcky na obličeji, zejména na ústech a nose, holínky, rukavice, vše se zakrývá a materiál je postupně s maximální opatrností vkládán do neprodyšných pytlů.

iDNES.cz
13. června 2019

Každý desátý dům na trhu je riziko, na opravy se vydávají i statisíce korun

„Riziková je dřevostavba, a vůbec každý dům z jiného materiálu, než jsou cihly. Nejrizikovější je pak dům starý padesát let a víc, který majitel nabízí takzvaně po kompletní rekonstrukci. Protože podle našich zkušeností je mnoho rekonstrukcí dělaných jen naoko,“ varuje Flachs. Ten ovšem svůj podnikatelský záměr založil na pomoci lidem, kteří už jsou obětí nějakého podvodného prodeje. Zná tedy z logiky věci ty odstrašující případy, nikoli průměr na trhu.

MF DNES
12. června 2019

Každý desátý dům na trhu je riziko

Zhruba devět ku jedné, že prohloupíte, pokud nebudete obezřetní. Podle specializovaných inspektorů má zhruba každá desátá nemovitost nabízená na trhu vážné skryté vady, které už vyžadují nákladnější investici v řádu statisíců. Dnešní situace je známá: kupující jsou pod tlakem. Prodávající mají navrch, protože poptávka po nemovitostech je vysoká. Máte moc otázek? Ve frontě za vámi jsou další. Podle výzkumů se lidé pro nákup rozhodnou za pouhých dvacet minut, aby je nepředběhli jiní zájemci. Přesto, či právě proto je čím dál větším tématem stavební stav domů.
novinky zdravé reality

Novinky.cz
9. června 2019

Koupený dům museli zbourat, byl plný formaldehydu

Podle Michala Flachse, zakladatele právně-spotřebitelského projektu Zdravá nemovitost, který spolupracuje se znaleckým ústavem, byl celý objekt zamořen velkým množstvím karcinogenního formaldehydu. „Provedli jsme měření. Takové koncentrace jsme ještě neviděli. Zdrojem byly staré materiály, desky, z nichž po zakrytí v rámci rekonstrukce šlo všechno dovnitř. Když se v létě větralo, nebylo to poznat, ale po uzavření oken a zatopení se vše uvolňovalo do interiéru,“ vysvětlil. „Rekonstrukce situaci objektu jen zhoršila, ten domek se neměl nikdy opravovat,“ podotkl.
 
 

Právo
5. června 2019

Koupený dům museli zbourat, byl plný formaldehydu

Matěj Štěpnička s rodinou mají za sebou peklo, jaké by nepřáli ani svému největšímu nepříteli. Před 2 lety našli v realitní inzerci domek, dřevostavbu k trvalému bydlení ve Štěchovicích. Společnost uváděla, že stavba je po rekonstrukci. Rodině se zamlouvala lokalita s okolní přírodou, trampskou atmosférou, a přitom blízko hlavního města. Domek si prohlédli, interiér a venkovní omítky zářily novotou, a tak domek od prodávající společnosti s ručením omezením za 2,8 milionu korun koupili. Na podzim zatopili, a co se dělo dál, k tomu těžko hledají slova. „Psi začali zvracet, my jsme měli dýchací problémy, tříleté dceři se začaly kroutit nehtíky. Šéf mi začal říkat, že mi jde z oblečení divný smrad.
 
 
faei zdravé reality

Faei.cz
21. května 2019

Koupili vymalovaný domek na hypotéku. Zplesnivěl tak, že i podlaha hřeje

Rodině Ježíškových z Ostravska se přihodila děsivá věc, horší než noční můra. Přišli děsivým způsobem o domov a na krku jim zůstala hypotéka. A to je nepostihla přírodní katastrofa. Loni koupili od realitní kanceláře za dva miliony korun rodinný domek a brzy nato jim uvnitř zplesnivěl tak, že se v něm nedá bydlet. Plísní je tolik, že hřejí i podlahy.
 
 
idnes zdravé reality

iDNES.cz
1. března 2019

Vady domu se skryjí lehce. Zájemci kupují zbrkle, prodejci toho využívají

Alena Komárková si přes realitku koupila domek za milion a půl. Později se přišlo na to, že dům nemá základy, je postaven z nepálených cihel a jediné, co majitelka může jedině dělat, je nechat ho strhnout. Hezkých nemovitostí za dobré peníze moc není. Zájem je obrovský. Lidé se proto o koupi nemovitosti, a tedy zpravidla o podstatné části svého celoživotního výdělku, rozhodují za pouhých dvacet minut. Ukázal to průzkum společnosti Zdravá nemovitost, jedné z firem, které se odhalováním neseriózních realitních obchodů živí.
 
 
mf dnes zdravé reality

MF DNES
28. února 2019

Trh s byty nahrává šmejdům

Makléři nebo prodejci také záměrně svolávají na prohlídku více skutečných zájemců v jeden termín, aby bylo jasné, že o nemovitost je velký zájem. Tím vytvoří tlak hned na několik potenciálních kupců najednou. Špatnou podlahu někteří makléři běžně nechávají zakrýt pěkným kobercem. Na zakrytí plísní používají prodávající speciální barvy, které tento závažný problém zamaskují až na několik měsíců.
 
 
idnes zdravé reality

iDNES.cz
26. února 2019

Předražené nemovitosti. Třetina majitelů požaduje přemrštěné částky

Podle oslovených odborníků nemusí technická inspekce nemovitosti před jejím prodejem cenu nutně snížit. „V praxi se setkáváme s klienty, kteří nemovitost zakoupili bez požadavku na snížení ceny, přestože technická inspekce před prodejem odhalila určité obvyklé vady,“ říká jednatel společnosti Zdravá nemovitost Michal Flachs.
 
 
novinky zdravé reality

Novinky.cz
22. února 2019

Jak reklamovat vadnou nemovitost

V minulém článku v našem seriálu jsme si ukázali, že při koupi nemovitost si většinou kupující nepořídí bezvadnou nemovitost. Pokud byl o tomto stavu při koupi informován, je vše v pořádku. Co ale má kupující dělat, pokud má jeho nový dům či byt vady, o kterých mu nikdo neřekl?
 
 
idnes zdravé reality

iDNES.cz
20. ledna 2019

Chystá se nový zákon pro makléře. Bez vzdělání a pojištění se už neobejdou

Momentálně se práce obchodníků s domy a byty řídí jen občanským a obchodním zákoníkem. A přestože se může zdát, že je realitní makléř prestižním povoláním, v České republice se dobré pověsti netěší. Ukázal to průzkum společnosti Zdravá nemovitost, podle kterého téměř 80 procent Čechů hodnotí práci makléřů negativně. Makléři jsou podle výsledků nepoctiví, nedávají klientům pravdivé informace.
 
 
právo zdravé reality

Právo
3. ledna 2019

Z bytu po rekonstrukci se vyklubala noční můra

Koupíte za spoustu peněz byt po rekonstrukci, těšíte se na nové bydlení, jenže po nastěhování na vás začnou vylézat noční můry. Potkalo to tisíce kupujících a mnozí se nápravy nedočkají. „Koupelna je na odpis, topení je poddimenzované, sprchový kout protéká, všem to olepili jen silikonem. Musel jsem odepsat kachličky a kotel sundat, protože neprošel revizí. Výrobce ani neměl takový kotel v evidenci, že by byl vůbec vyrobený. Kdo ví, kde ho vzali. Stropem tekla voda. Dvakrát vypadlo kolo plesnivé omítky,“ nenachází slov Jiří Grygera z Opavy.
 
 
ekonom zdravé reality

Ekonom.cz
13. prosince 2018

Realitní makléře měl zkrotit zákon. Po pěti letech příprav je slabý a jeho schválení v nedohlednu

Realitní makléř je v mnoha zemích prestižním povoláním. V Česku se ale dobré pověsti netěší. Jak ukázal průzkum společnosti Zdravá nemovitost, téměř 80 procent Čechů hodnotí práci makléřů negativně. Jsou podle nich nepoctiví a klientům často ani nedávají pravdivé informace. Změnit to má nový zákon o realitním zprostředkování, který má dát makléřské profesi jasné mantinely a pravidla.

irozhlas zdravé reality

iRozhlas.cz
17. července 2018

Nepoctivost, nepravdivé informace. Většina lidí není spokojena se službami realitních kanceláří

Téměř 80 procent lidí hodnotí služby realitních kanceláří negativně. Přitom nákup nebo prodej nemovitosti řeší jejich prostřednictvím každý druhý. Vyplývá to z průzkumu společnosti Zdravá nemovitost. Za hlavní příčiny nespokojenosti lidé v průzkumu označovali nepoctivost makléřů a neuvádění pravdivých informací. A to včetně skutečného technického stavu nemovitosti. Jaké povinnosti mají makléři a jaká je odpovídající provize za jejich služby?
 
 
idnes zdravé reality

iDNES.cz
6. června 2018

V Česku rostou domy, ve kterých se nic neutají. O sousedech víte všechno

Majitelé bytů v některých novostavbách si stěžují, že se k nim šíří od sousedů hluk, křik dětí nebo koupelnový provoz. Nejčastější příčinou bývá použití materiálů jejichž vlastnosti se pohybují na hranici norem a problém s „hlučnými sousedy“ je na světě. Nový byt tak nemusí být zárukou bezproblémového bydlení.
 
 
e15 zdravé reality

E15
28. května 2018

Čekání na realitní zákon

Nejen Asociace realitních kanceláří ČR už léta volá pro stanovení přísnějších pravidel pro činnost realitních makléřů. Dnes totiž může jako realitní zprostředkovatel pracovat každý, kdo má živnostenský list. A v praxi to podle toho v některých případech vypadá.
 
 
právní rádce zdravé reality

PrávníRádce.cz
23. května 2018

Stát chce zlepšit reputaci realitních makléřů. Budou muset mít diplom a pojistku

Ministerstvo pro místní rozvoj znovu předložilo zákon regulující realitní trh.. Podle tří čtvrtin Čechů jsou makléři nepoctiví a lžou, ukázal průzkum. Stát proto chce lépe kontrolovat, kdo prodej domů a bytů zprostředkovává. Makléři budou muset mít diplom a registraci.
 
 
ekonom zdravé reality

Ekonom.cz
17. května 2018

Stát chce zlepšit reputaci realitních makléřů. Budou muset mít diplom a pojistku

Češi nejsou spokojeni s kvalitou služeb realitních kanceláří. Jak ukázal průzkum společnosti Zdravá nemovitost, 77 procent lidí, kteří využili při nákupu nebo prodeji nemovitosti služby rea­litky, hodnotí jejich úroveň negativně. Makléři jsou podle nich nepoctiví a často uvádějí nepravdivé informace, třeba o technickém stavu nemovitostí.
 
 
tina bydlíme zdravé reality

Tina Bydlíme
17. května 2018

Zjištění, že nedostali pravdivé informace, je jedním z důvodů, proč lidé nakonec negativně hodnotí práci realitních kanceláří

Kamenem úrazu bývají především informace o skutečném technickém stavu. Nepříjemné je, jestliže vady objevíme až po nastěhování nebo když nastane topná sezona. Pokud máte podezření, že některá realitní kancelář tuto stránku podceňuje, je dobré mít nezávislého odborníka.
 
 
ekonom zdravé reality

Ekonom
17. května 2018

Stát chce zlepšit reputaci realitních makléřů. Budou muset mít diplom a pojistku

Češi nejsou spokojeni s kvalitou služeb realitních kanceláří. Jak ukázal průzkum společnosti Zdravá nemovitost, 77 procent lidí, kteří použili při nákupu nebo prodeji nemovitosti služby realitky, Hodnotí jejich úroveň negativně. Makléři jsou podle nich nepoctiví a často uvádějí nepravdivé informace, třeba o technickém stavu nemovitosti.
 
 
bydlení zdravé reality

Bydlení
3. května 2018

Úroveň realitních kanceláří

Pomoc realitních kanceláří využívá přes 50 procent Čechů, ale pouze 3 procenta z těch, kteří jejich služby využili, je hodnotí kladně. Kupující často nedostávají kompletní informace o technickém stavu nemovitosti, zejména o vadách.
 
 
novinky zdravé reality

Novinky.cz
14. dubna 2018

Zdravý domov není samozřejmostí. Je třeba vědět, jak si ho zajistit

Zdravý domov je něco, co většina lidí považuje za samozřejmost. Zdaleka ne všechny domy ale skutečně zdravé jsou, a tak je třeba se o jejich stav, materiály a další vlastnosti zajímat. Mnohé z nedostatků lze řešit, je ale třeba vědět, jak na to.
 
 
e15 zdravé reality

E15.cz
13. dubna 2018

Stát přitvrdí u makléřů, má jít o vázanou živnost

Realitní makléř má být vázanou živností vyžadující odbornou způsobilost. Zprostředkováním koupě nemovitosti by se tak už nemohl živit úplně každý. Makléři by měli mít povinně pojištění odpovědnosti a jejich seznam by byl veřejný. Zákon, který by poprvé dal jejich oboru přesná pravidla a podmínky.
 
 
e15 zdravé reality

E15
13. dubna 2018

Stát přitvrdí u makléřů

Realitní makléř má být vázanou živností vyžadující odbornou způsobilost. Zprostředkováním koupě nemovitosti by se tak už nemohl živit úplně každý. Makléři by měli mít povinné pojištění odpovědnosti a jejich seznam by byl veřejný.
 
 
týden zdravé reality

Týden.cz
4. dubna 2018

Majitelé domů šetří na detailech. Riskují poškození celého objektu

Dům za miliony, ale detaily a doplňky s maximální úsporou. To je přístup velké části investorů, kteří sice vloží nemalé prostředky do výstavby domu, ale na oknech, garáží, okapech, parapetech a dalších doplňcích se mnohdy snaží ušetřit. Výsledkem však může být poškození zdiva, plísně v bytě či nepříjemný hluk při provozu.
 
 
info zdravé reality

Info.cz
2. dubna 2018

Nepoctiví a přeplacení: Většině Čechů vadí, jak pracují realitní makléři

„Často se například setkáváme s klienty, kteří zakoupili nemovitost s odlišnou výměrou, než jaká byla uváděna v původním inzerátu. Dokonce se stává, že pokud nemovitost nabízí více realitních kanceláří současně, uvádí každá z nich jinou obytnou plochu,“ uvedl Michal Flachs, ředitel společnosti Zdravá nemovitost, která mimo jiné zajišťuje prověření a reklamaci vadných nemovitostí..
 
 
lidovky zdravé reality

Lidovky.cz
2. dubna 2018

Přes tři čtvrtiny lidí vidí realitní makléře negativně, tvrdí průzkum. Neříkají prý pravdu

Klientům podle průzkumu vadí také to, že makléři často chtějí prodat nemovitost za každou cenu. Kupující proto často nedostávají kompletní informace o technickém stavu nemovitosti, zejména o jejích vadách.
 
 
idnes zdravé reality

iDNES.cz
2. dubna 2018

Špatné údaje, vysoké provize. Realitní makléře hodnotí 77 % Čechů negativně

Podle studie realitní kanceláře Next Reality si realitní kanceláře a makléři v Česku na provizích ročně vydělají 7,5 miliardy korun. Na trhu podle Českého statistického úřadu působí relativně vysoký počet makléřů, téměř 14 500. Průměrná měsíční provize je přitom 43 100 korun na jednoho. Po odečtení nákladů podle Next Reality makléři zůstane asi 40 až 50 procent.
 
 
týden zdravé reality

Týden.cz
2. dubna 2018

Čechům u makléřů nejvíce vadí nepoctivost a neuvádění informací

Část dotazovaných si myslí, že realitní provize, které realitní kanceláře inkasují, neodpovídají kvalitě poskytovaných služeb. Důležitou změnou v návrhu je změna živnosti volné na živnost vázanou s požadavky na odbornou kvalifikaci. Makléř bude muset mít vysokoškolské vzdělání v oblasti práva, ekonomie, financí, marketingu a obchodu nebo stavebnictví. Další možností je vyšší odborné nebo středoškolské vzdělání s maturitou a tři roky praxe.
 
 
echo zdravé reality

Echo24.cz
24. března 2018

Většina lidí má špatnou zkušenost s realitními makléři

Služby realitních kanceláří využívá při prodeji či nákupu nemovitostí přes 50 procent Čechů, většina z nich ale není s jejich prací spokojena. Průzkum zadaný společností Zdravá nemovitost odhalil, že pouze 3 procenta lidí, kteří za poslední čtyři roky zakoupili nemovitost, mají o úrovni realitních kanceláří pozitivní mínění.
 
 
lidové noviny zdravé reality

Lidové noviny
22. března 2018

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti

Než se rozhodnete pro podpis kupní smlouvy na vysněnou chatu či chalupu, dobře si jí prověřte. A to nejen po „fyzické“ stránce, ale i po formální. Ohlídejte si vlastnictví pozemku u chaty a zajištění přístupové cesty.
 
 
překvapení zdravé reality

Překvapení
26. února 2018

Lze po koupi rodinného domu požadovat dodatečné odškodnění?

Před několika měsíci jsme s manželkou zakoupili rodinný dům, po určité době se však na zdech začaly objevovat vlhké skvrny a plísně. Postupně jsme přišli i na další vady, o kterých nám předchozí majitel neřekl.
 
 
mfdnes zdravé reality

MF DNES
24. února 2018

Zhruba třetina majitelů nemovitostí požaduje za své byty či pozemky přemrštěné částky

Panelákové byty v Praze z druhé ruky o 65 metrech čtverečních stojí už kolem 4 milionů a šplhají už výš. Mezi lidmi je přitom panelák až posledním řešením, kde hledat nové bydlení.
 
 
týdeník květy zdravé reality

Týdeník Květy
22. února 2018

Kupujete bydlení? Vítejte v džungli!

Česká republika má pořád jednu kuriozitu: na rozdíl od prakticky všech ostatních zemí Evropy, zde může obchodovat s realitami každý, kdo se svéprávný a bezúhonný. Není zapotřebí žádné odborné vzdělání či praxe. Není tak divu, že se do této lukrativní branže pouštějí i ne zcela seriózní jedinci.
 
 
právo zdravé reality

Právo
20. února 2018

Vady domu zjišťujte ještě před koupí

Koupit si dnes byt či dům není levné. Přesto si jich Češi pořídí tisíce. Většina kupujících přitom předpokládá, že i starší nemovitost je v takřka bezvadném technickém stavu. A to je chyba, nemusí to tak být. Prodávající se totiž někdy snaží skutečný stav objektu zamlčet.
 
 
právní rádce zdravé reality

PrávníRádce.cz
10. února 2018

Češi při prodeji nemovitosti zapomínají na odpovědnost za její stav

V Česku se ročně prodá přes půl milionu domů a bytů. Řada z nich je přitom ve špatném technickém stavu. Více než třetina kupujících ani neví, že skryté vady, které se v době koupě ještě viditelně neprojevily, mohou reklamovat pět let od koupi bytu nebo domu.
 
 
tzb info zdravé reality

TZB-info.cz
6. února 2018

Rozhovor s inspektorem nemovitostí Ing. Jiřím Čížkem

Inspektor nemovitostí Ing. Jiří Čížek odpovídal na otázky portálu TZB-info. Ptali jsme se mimo jiné na požadovanou kvalifikaci inspektora nemovitostí, na nejobvyklejší vady, které se při prohlídkách nemovitostí odhalují, a na typické situace, kdy je vhodné se na inspektora nemovitostí obrátit.
 
 
ekonom zdravé reality

Ekonom
1. února 2018

Pět let v nejistotě. Češi při prodeji nemovitosti zapomínají na odpovědnost za její technický stav

Za skryté vady bytu nebo domu prodávající ručí 5 let. Stát ho to může statisíce. Zápach z netěsné kanalizace, popraskané stěny kvůli nedostatečnému vyztužení zdiva čí vlhkost a odpadající obklady v koupelně patří mezi typické vady domů a bytů, které je možné reklamovat.
 
 
týdeník květy zdravé reality

Týdeník Květy
4. ledna 2018

Bez technické inspekce kupujete „zajíce v pytli“

V ČR ročně proběhne převod zhruba půl milionu bytů a rodinných domů. Technický stav nemovitosti se však řeší v méně než 10 % případů. Možné vady, které v době předání nemovitosti existovaly, ale v plné míře a viditelně se projevily později, je přitom možné reklamovat až do 5 let, od uzavření kupní smlouvy.
 
 
bydlení deník zdravé reality

Bydlení Deník
4. ledna 2018

Jaké klamavé informace v kupních smlouvách používají realitní kanceláře a jak se proti nim bránit?

V kupních smlouvách připravených realitními kancelářemi se často objevují formulace a doložky, které v kupujících vytvářejí mylný dojem, že prodávající neodpovídá za stav prodávané nemovitosti a tu tak v budoucnu nebude možné reklamovat.
 
 
irozhlas zdravé reality

iROZHLAS.cz
22. prosince 2017

Češi při koupi nemovitosti často neřeší její skutečný stav, každá třetí má přitom skryté vady

Při zjištění takových závad se kupující můžou obrátit s reklamací přímo na původního majitele. Mají na to pět let od uzavření kupní smlouvy. Kromě slevy, která může dosáhnout i stovek tisíc korun, mají lidé nárok taky na odstranění vad. V závažnějších případech je pak možné od smlouvy úplně odstoupit.
 
 
proženy zdravé reality

ProŽeny.cz
13. prosince 2017

Kupujete byt, či dům? Tohle jsou nejčastější vady, na které si musíte dát pozor!

Pořídit si (staro)nový byt nebo dům předpokládá značnou investici, mnohdy to uděláte jen jednou za život. Nespoléhejte se jen na to, co vidíte, a nechte si své budoucí bydlení posoudit odborníkem. A nebo si minimálně přečtěte náš článek.
 
 
blesk zdravé reality

Blesk.cz
5. prosince 2017

Jůzovi dali za dům 2,5 milionu. Po koupi zjistili, že stojí ve fekáliích a plesniví

Mladá čtyřčlenná rodina Jůzových koupila přes realitní kancelář dvoupatrový dům za 2,5 milionu korun. Nemovitost jim byla prezentovaná jako perfektní koupě bez závad. Po třech měsících se začaly objevovat po domě plísně a nepříjemný zápach. Přivolaný technický inspektor objevil v domě další závady a vyčíslil opravy na stovky tisíc korun. Řada lidí netuší, že vady bytů i domů lze reklamovat až pět let po jejich koupi.
 
 
právo zdravé reality

Právo
2. prosince 2017

Rodinný dům bez základů. I to se prodává

Nový rodinný dům za deset milionů bez základů, plesnivý byt slepený ze zbytků z okolní výstavby a někdy i zoufalý majitel, který se snaží nemovitost prodat někomu dalšímu. I takové pasti z první či už z druhé ruky číhají na kupující.
 
 
idnes zdravé reality

iDNES.cz
28. listopadu 2017

Co může snížit cenu bytu či domu a jak se bránit, abyste neprodělali

Při koupi nemovitosti se lidé řídí hlavně emocemi a podceňují technický stav. Když se objeví závady, málokdo se zabývá jejich reklamací. Přitom třeba za poškrábaná okna, špatný komín nebo dokonce nefungující troubu můžete získat slevu z kupní ceny nebo i peníze zpět.
 
 
novinky zdravé reality

Novinky.cz
4. listopadu 2017

Hezký dům na prodej? Často jen drahá kamufláž

Mnoho bytů a domů na prodej, nabízených v pěkných a poutavých realitních inzerátech, ve skutečnosti skrývá často fatální skryté vady. Kamufláž. Hezké jen naoko, do doby, než zde začne kupující bydlet, než zatopí. Pak kostlivci k úleku nových obyvatel vylézají nemilosrdně ven.
 
 
právo zdravé reality

Právo
3. listopadu 2017

Hezký dům na prodej? Často jen drahá kamufláž

„Řešíme rodinný domek na Znojemsku, kde se objevily pár měsíců po nastěhování od koupě plísně. Něco takového jsme nezažili. Je to zamaskovaná ruina z vepřovic. Realitní makléř ji koupil sám na sebe, olepil polystyrénem, nechal nahodit a prodával jako kvalitní dům po rekonstrukci,“ vypráví Michal Flachs z nového spotřebitelského projektu Zdravá nemovitost.
 
 
deník zdravé reality

Deník.cz
2. listopadu 2017

Rozpadá se vám byt? Máte pět let na reklamaci chyb

Nový byt nebo rodinný dům nekupujeme každý den. Z nedostatku zkušeností se snadno dopustíme chyb, na které doplácíme. Je vhodné nechat si zkontrolovat technický stav od odborníka. Prodávající se často snaží skutečný stav domu zamlčet.
 
 
deník zdravé reality

Deník
2. listopadu 2017

Rozpadá se vám byt? Máte pět let na reklamaci chyb

Lidé často nevědí, že na základě občanského zákoníku platného od roku 2014 mají nárok na reklamování skrytých vad po dobu pěti let od nabytí nemovitosti. Podle spotřebitelské organizace dTest se na odborníky kvůli pomoci s reklamacemi nemovitých věcí obracejí jen výjimečně. Při reklamování by přitom mohli ušetřit statisíce.
 
 

Zdravá nemovitost

Rychlý konTakt

Zásady zpracování a ochrany osobních údajů si můžete prohlédnout zde.

6 + 10 =

Zdravá nemovitost s.r.o.

Václavské náměstí 806/62, 110 00 Nové město, Praha 1
IČ: 050 23 441, DIČ: CZ05023441

Formulář pro odstoupení od smlouvy

Zásady ochrany osobních údajů

Kontakt

Bezplatná linka:
+420 800 899 899

Napište nám:
info@zdravanemovitost.cz